Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. “ciasteczkach”).

zamknij
Włóczka do szydełkowania, robótek na drutach i do makramy

Włóczka do szydełkowania i dziergania na drutach

Ręczne dzierganie dzianiny należy do najbardziej tradycyjnych i najchętniej wybieranych technik produkcji tekstyliów. Po te znane metody sięgały kobiety już wiele pokoleń wstecz, w czasach, kiedy dbanie o odzież pozostawało w ich rękach. Ciekawostką jest, że druty i szydełko są przyborami dostępnymi dla wszystkich. Nawet osoby początkujące bez większego problemu poradzą sobie z wykonaniem prostego szalika czy poduszki na krzesło. Podstawowymi materiałami niezbędnymi do ręcznej produkcji dzianin są druty do dziergania lub szydełka 
w różnych rozmiarach oraz odpowiednia włóczka do szydełkowania lub robótek na drutach.

Różnorodność produkowanych dzianin wymaga też zastosowania odpowiedniego materiału podstawowego. Inna będzie włóczka do szydełkowania przeznaczona do wykonania serwetki czy narzuty na łóżko, a inna do wydziergania na drutach miękkiego zimowego swetra. Mając na uwadze różne oczekiwania klientów, zadbaliśmy o to, aby nasz asortyment był bogaty i urozmaicony. Znajdziesz w nim grubą
i miękką poliestrową włóczkę szenilową, włóczkę z wysokiej jakości bawełny, z dziewiczej wełny, moheru, merynosa i wiele innych.

Włóczki znajdują też zastosowanie w wielu innych technikach rękodzielniczych. Możesz je wykorzystywać w scrapbookingu, produkcji biżuterii, zdobieniu tekstyliów a nawet wyszywaniu czy punch needle. Szczególnie popularna jest też włóczka do makramy.

Aktywne filtry

himalaya
Włóczka - Himalaya - Dolphin Baby - 0,5kg/opak.