Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. “ciasteczkach”).

zamknij
Włóczka do szydełkowania oraz do robótek na drutach

Włóczka do szydełkowania i dziergania na drutach

   Ręczne dzierganie dzianiny należy do najbardziej tradycyjnych i najchętniej wybieranych technik produkcji tekstyliów. Po te znane metody sięgały kobiety już wiele pokoleń wstecz, w czasach, kiedy dbanie o odzież pozostawało w ich rękach. Ciekawostką jest, że druty i szydełko są przyborami dostępnymi dla wszystkich. Nawet osoby początkujące bez większego problemu poradzą sobie z wykonaniem prostego szalika czy poduszki na krzesło. Podstawowymi materiałami niezbędnymi do ręcznej produkcji dzianin są druty do dziergania lub szydełka w różnych rozmiarach oraz odpowiednia włóczka do szydełkowania lub robótek na drutach.

Różnorodność produkowanych dzianin wymaga też zastosowania odpowiedniego materiału podstawowego. Inna będzie włóczka do szydełkowania przeznaczona do wykonania serwetki czy narzuty na łóżko, a inna do wydziergania na drutach miękkiego zimowego swetra. Mając na uwadze różne oczekiwania klientów, zadbaliśmy o to, aby nasz asortyment był bogaty i urozmaicony. Znajdziesz w nim grubą i miękką poliestrową włóczkę szenilową, włóczkę z wysokiej jakości bawełny merceryzowanej, z dziewiczej wełny, moheru, merynosa i wiele innych. Na uwagę zasługuje też wyjątkowa włóczka do szydełkowania lub robótek na drutach Philar Ecolaine, która idealnie nadaje się na miękkie kocyki. 

Włóczka do makramy

Włóczki znajdują też zastosowanie w wielu innych technikach rękodzielniczych. Możesz je wykorzystywać w scrapbookingu, produkcji biżuterii, zdobieniu tekstyliów a nawet wyszywaniu. Szczególnie popularna jest też włóczka do makramy. Ta ciekawa technika polega na tworzeniu tekstyliów dekoracyjnych metodą wiązania nitek w węzły. Dzięki niej powstają ozdobne kilimy, abażury, baldachimy,
a nawet stylowe firanki.

Chociaż tradycyjne wyroby produkuje się z bawełnianego sznurka, równie ciekawe i inspirujące mogą być włóczka do makramy lub kordonki do szydełkowania. Dobierając odpowiedni kolor, grubość i strukturę, możesz wykorzystać nie tylko dekoracyjność węzłów, ale też inne cechy materiału. Z barwnej wełny czesankowej powstaną miękkie i żywe dekoracje do pokoju dziecka, z poliestru – łatwe do prania ozdoby do salonu w stylu boho, a jedwabne nitki wplecione w kompozycję dodadzą jej refleksów.

Aktywne filtry