Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. “ciasteczkach”).

zamknij
  • Nowy
Zestaw igieł do maszyn SCHMETZ - Combi-Box - universal/jeans/stretch - 5szt./opak.
  • Zestaw igieł do maszyn SCHMETZ - Combi-Box - universal/jeans/stretch - 5szt./opak.
  • Zestaw igieł do maszyn SCHMETZ - Combi-Box - universal/jeans/stretch - 5szt./opak.

Zestaw igieł do maszyn SCHMETZ - Combi-Box - universal/jeans/stretch - 5szt./opak.

SCHMETZ to niemiecka firma od lat zajmująca się produkcją wysokiej jakości igieł do przemysłowych i domowych maszyn do szycia. Wytwarza i sprzedaje igły z najwyższej jakości metali, które poddawane są drobiazgowym testom materiałowym. To niekwestionowany lider i ekspert w branży.

SCHMETZ UNIVERSAL to standardowe igły do tkanin o uniwersalnym zastosowaniu. Lekko zaokrąglona końcówka sprawia, że większość materiałów można szyć delikatnie i łatwo, bez ich uszkodzenia.
SCHMETZ STRETCH przeznaczone są do stretch'u, lycry i elastycznych, delikatnych dzianin. Specjalna konstrukcja igły pozwala uniknąć przepuszczania ściegów, dzięki wgłębieniu oczka i mocniejszemu spłaszczeniu tłoka. Oznacza to, że igła znajduje się bliżej chwytacza, co pomaga zapobiegać pomijaniu ściegów szczególnie w przypadku bardzo elastycznych materiałów.
SCHMETZ JEANS przeznaczone są do dżinsu (denimu), skaju, folii czy ceraty. Specjalna konstrukcja igły zapewnia jej wysoką stabilność, a tym samym zmniejsza ryzyko uszkodzenia oraz przepuszczania ściegów. Wzmocnione ostrze dużo łatwiej przebija się przez twarde i grube materiały (czy nawet warstwy materiału) nie uszkadzając ich. Ponadto wymagana jest mniejsza siła nakłucia, co prowadzi do mniejszej liczby złamań igieł.

Igły SCHMETZ pasują do większości typów maszyn domowych do szycia.


ilość handlowa - 1 opakowanie

wymiary i parametry:
- grubość (mix) - UNIVERSAL: 1 x 70/10, 1 x 80/12, 1 x 90/14, JEANS: 1 x 90/14, STRETCH: 1 x 90/14,
- kraj produkcji - Niemcy,
- opakowanie - 5 sztuk,


PRZYDATNE INFORMACJE!
Do łatwiejszego rozpoznania rodzaju wyjętych z opakowania igieł do maszyn domowych - firma SCHMETZ stosuje kolorowe oznaczenia na stożku kolby:
- UNIVERSAL (standard/uniwersalne) - bez kolorowych oznaczeń,
- JERSEY (do jersey'u i dzianin) - kolor pomarańczowy,
- STRETCH - kolor żółty,
- JEANS/DENIM - kolor niebieski,
- MICROTEX (do mikrofazy i jedwabiu) - kolor fioletowy,
- EMBROIDERY (do haftu) - kolor czerwony,
- QUILTING (do pikowania i patchwork'ów) - kolor zielony.
210/250/001
Nowy
Produkt wideo