Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. “ciasteczkach”).

zamknij
  • Nowy
Zestaw igieł do maszyn + podwójna igła SCHMETZ - universal/jeans/stretch - 9szt./opak.
  • Zestaw igieł do maszyn + podwójna igła SCHMETZ - universal/jeans/stretch - 9szt./opak.
  • Zestaw igieł do maszyn + podwójna igła SCHMETZ - universal/jeans/stretch - 9szt./opak.
  • Zestaw igieł do maszyn + podwójna igła SCHMETZ - universal/jeans/stretch - 9szt./opak.

Zestaw igieł do maszyn + podwójna igła SCHMETZ - universal/jeans/stretch - 9szt./opak.

SCHMETZ to niemiecka firma od lat zajmująca się produkcją wysokiej jakości igieł do przemysłowych i domowych maszyn do szycia. Wytwarza i sprzedaje igły z najwyższej jakości metali, które poddawane są drobiazgowym testom materiałowym. To niekwestionowany lider i ekspert w branży.

SCHMETZ UNIVERSAL to standardowe igły do tkanin o uniwersalnym zastosowaniu. Lekko zaokrąglona końcówka sprawia, że większość materiałów można szyć delikatnie i łatwo, bez ich uszkodzenia.
SCHMETZ STRETCH przeznaczone są do stretch'u, lycry i elastycznych, delikatnych dzianin. Specjalna konstrukcja igły pozwala uniknąć przepuszczania ściegów, dzięki wgłębieniu oczka i mocniejszemu spłaszczeniu tłoka. Oznacza to, że igła znajduje się bliżej chwytacza, co pomaga zapobiegać pomijaniu ściegów szczególnie w przypadku bardzo elastycznych materiałów.
SCHMETZ JEANS przeznaczone są do dżinsu (denimu), skaju, folii czy ceraty. Specjalna konstrukcja igły zapewnia jej wysoką stabilność, a tym samym zmniejsza ryzyko uszkodzenia oraz przepuszczania ściegów. Wzmocnione ostrze dużo łatwiej przebija się przez twarde i grube materiały (czy nawet warstwy materiału) nie uszkadzając ich. Ponadto wymagana jest mniejsza siła nakłucia, co prowadzi do mniejszej liczby złamań igieł.
SCHMETZ TWIN to igła podwójna do ściegu ozdobnego i aplikacji (rozstaw 2,00 mm). Można stosować ją tylko do maszyn z chwytaczem o osi pionowej, szyjących zygzakowo.

Igły SCHMETZ pasują do większości typów maszyn domowych do szycia.


ilość handlowa - 1 opakowanie

wymiary i parametry:
- grubość (mix) - UNIVERSAL: 1 x 70/10, 2 x 80/12, 1 x 90/14, JEANS: 1 x 90/14, 1 x 100/16, STRETCH: 1 x 75/11, 1 x 90/14, TWIN: 1 x 80/12,
- kraj produkcji - Niemcy,
- opakowanie - 9 sztuk,


PRZYDATNE INFORMACJE!
Do łatwiejszego rozpoznania rodzaju wyjętych z opakowania igieł do maszyn domowych - firma SCHMETZ stosuje kolorowe oznaczenia na stożku kolby:
- UNIVERSAL (standard/uniwersalne) - bez kolorowych oznaczeń,
- JERSEY (do jersey'u i dzianin) - kolor pomarańczowy,
- STRETCH - kolor żółty,
- JEANS/DENIM - kolor niebieski,
- MICROTEX (do mikrofazy i jedwabiu) - kolor fioletowy,
- EMBROIDERY (do haftu) - kolor czerwony,
- QUILTING (do pikowania i patchwork'ów) - kolor zielony.
210/250/020
Nowy
Produkt wideo