Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. “ciasteczkach”).

zamknij
  • Nowy
Spód do torby skórzany naturalny - Jucht - 260x140 mm (owal) - DO26-14
  • Spód do torby skórzany naturalny - Jucht - 260x140 mm (owal) - DO26-14
  • Spód do torby skórzany naturalny - Jucht - 260x140 mm (owal) - DO26-14
  • Spód do torby skórzany naturalny - Jucht - 260x140 mm (owal) - DO26-14

Spód do torby skórzany naturalny - Jucht - 260x140 mm (owal) - DO26-14

Kolor
Firma TAKI POMPON do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje tylko naturalne, polskie skóry o najwyższej jakości. Ponadto wszystkie produkty garbowane są metodą „bez chromową” i posiadają wszelkie certyfikaty i atesty.

Garbowanie to proces stabilizacji skór zwierzęcych, dzięki czemu są one bardziej trwałe. Jest to także wstępne przygotowanie do dalszego przetwarzania otrzymanego materiału. Garbowanie roślinne jest naturalnym sposobem przetwarzania skór bez użycia szkodliwych substancji chemicznych tak jak w przypadku garbowania roztworem soli chromu. W tym procesie wykorzystuje się garbniki naturalnie występujące, jak na przykład: gałęzie, korę, strąki a w niektórych technikach nawet owoce. Sam proces garbowania trwa kilka miesięcy. Ponadto, ze względu na łagodniejsze procesy, średnia długość życia takiej skóry jest znacznie dłuższa niż skóry chromowanej. Według ekspertów stosowanie soli chromu jest szkodliwe dla zdrowia jak i środowiska. Pomimo tych istotnych wad, jest to nadal najczęściej stosowana metoda w przemyśle mody, głównie dlatego, że jest ona szybsza, tańsza i mniej materiałochłonna.

Dodatkowym atutem produktów firmy TAKI POMPON to wykonane w Polsce okucia z materiałów bezniklowych, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo dla użytkowników. Nici i sznurki wykorzystane przy produkcji to wysokiej jakości polskie produkty bawełniane, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty.

Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita. Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności. Część z nich udaje się zminimalizować w garbarniach, ale nie zawsze możliwe jest ich całkowite usunięcie. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia.
Wszystkie wyroby firmy TAKI POMPON wykonane są ze skóry o grubości od 3,0 do 4,5 mm w zależności od przeznaczenia wyrobu.
Ze względu na obróbkę materiału wyróżniamy:

JUCHT - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór o naturalnym kolorze piasku. Wyglądem porównywana jest do surowego drewna - z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, następnie staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i jest bardzo wytrzymała.

SKÓRA OLEJOWANA - to gruba skóra, która używana jest w produkcji wytrzymałych produktów kaletniczych. Jest jednocześnie elastyczna i wytrzymała, dzięki czemu wszelkie zginanie, rozciąganie, otarcia czy odbarwienia nie powodują zniszczenia materiału. Skóra olejowana jest licową skórą olejową. Podczas garbowania jest moczona w naturalnych gorących olejach, co nadaje jej niebywałej trwałości.

SKÓRA BARWIONA - ze skóry barwionej powstaje najbardziej ekskluzywna galanteria wyróżniająca się wspaniałym wyglądem. Do produkcji używane są garbniki i woski pochodzenia roślinnego. Pigment nakładany jest na powierzchnię lica a wosk na stronę wewnętrzną. W wyniku takiego procesu skórze nadaje się niesamowitej gładkości i delikatnego połysku.
008/222/011

Specyficzny Indeks

ean13
5904619360454
Nowy